5 přínosů #freecodecamp pro IT recruitment podle našeho business manažera Jaroslava Štullera

Jak všichni víme, IT recruitment je oblast těžko obsaditelných pozic, a tak bych se rád podělil o své zkušenosti z tohoto „hořkého“ prostředí. Jednou z cest, jak předejít posměškům, fámám a nenechat se nachytat od žádného “profi IT” kandidáta, je pravidelně se v IT vzdělávat, studovat a navštěvovat kurzy. Například moderní IT společnosti mají v dnešní době IT recruitery, kteří musí bezpodmínečně absolvovat základní programovací kurzy.

Kurzů tzv. MOOC (Massive Online Open Course) v oblasti IT jsem osobně absolvoval více (populární IT kurzy https://www.class-central.com), ovšem FreeCodeCamp stojí za větší zmínku. Je to kurz, který se zaměřuje na webové technologie. Nutno podotknout, že cílem tohoto kurzu pro IT recruitery není získat všechny certifikace (dohromady jsou 3), ale získat kvalitní přehled o IT segmentu a webových technologiích. Sepsal jsem pět přínosů, proč si tento kurz nenechat ujít. (https://www.freecodecamp.org)

1. FreeCodeCamp vám poskytne celkový vhled do webových technologií. Kurz FCC obsahuje části od front-end developmentu, data vizualizace, back-end developmentu, participaci na projektech pro neziskové organizace až po trénink na přípravu k pohovoru pro společnosti v IT oblasti.

2. Kurz je zcela zadarmo! A user-friendly. Jak na to? Do kurzu se stačí registrovat a následně postupně řešit příklady, úlohy a projekty, které se týkají různých sekcí od HTML, CSS po Chrome developer tools apod.

3. Podpora abstraktního myšlení je to, oč tu běží. Mnohdy se v IT recruitment byznysu setkáváme s různými postupy, jak oslovit či zaujmout vhodného člověka z IT. Primárně využíváme analytickou mysl, abstraktní představivost a kreativitu. Tyto tři aspekty jsou nesporně spojeny s programováním. Tedy najít vhodného člověka na IT pozicí je také často spojené s jakousi strategií a postupem podobným algoritmu, který se spouští ve vašem mozku při řešení úloh z oblasti programovaní. Cvičení těchto prvků je tedy velmi přínosné.

4. FreeCodeCamp je o skvělé komunitě, která celosvětově propojuje lidi, kteří vášnivě kódují a milují technologie. Tzv. Chat Room je živý, až 25 hodin denně :). Pokud se vám to nepozdává, zkuste se přihlásit třeba ve 4:00 hodiny ráno. Velmi nadšení lidé, od zanícených začátečníků po profesionály v oboru web developmentu, jsou tu pro vás kdykoliv, což se týká i jednoho ze zakladatelů FCC Quincy Larsona.Je nutné mít již registraci přes Github (https://github.com). Čeho si cením nejvíce je to, že zde vždy najdete pomocnou ruku, ať už se jedná o řešení úlohy či projektu.

5.Terminologie z oblasti web technologií. Tápete v termínech jakými jsou BEM či MEAN. Nebo vám jsou některé zcela cizí? Pojďme to změnit, jednou z cest je registrace do FreeCodeCamp. (Pro komplexní terminologii z oblasti IT navštivte https://glossarytech.com)

Na závěr něco málo ke statistice:

Samotná čísla FreeCodeCampe jsou fascinující, doteď bylo vyřešených víc než 39 milionů úloh. (https://about.freecodecamp.org)

Summa summarum – určitě netvrdím, že každý IT recruiter má “kódit“ a být IT guru, ne každý člověk má talent na programování. Nikdy ale nevíte, zda se právě ve vás neskrývá talent, a zda vás to nenadchne tak, že se nedostanete na druhou stranu IT břehu a s úsměvem budete vzpomínat na období vašeho IT recruitmentu.

Budu se těšit, kam se vám podaří ve FCC vypracovat, neboť si myslím, že každá úloha vás posune ve vašem úsilí a práci o krok dál. Pokud máte zkušenosti s jinými IT kurzy či workshopy, podělte se o ně. Popřípadě můžete malou finanční částkou kurz podpořit. (https://www.freecodecamp.org/donate)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top